Slapukų politika

Slapukai (angl. cookies) – tai maži tekstiniai duomenų rinkiniai (failai), įrašomi naudotojo kompiuteryje ar kitame įrenginyje (toliau tekste - “įrenginiai”) , jam naršant interneto svetainėje. Slapukai padeda sekti lankytojų srautą ir analizuoti vartotojų elgseną internetinėje svetainėje. Slapukai padeda pritaikyti internetinę svetainę ir joje esantį turinį pagal jūsų poreikius atsimindama informaciją apie jūsų pasirinkimus ir pageidavimus. Slapukai nesuteikia prieigos prie įrenginių ir nerenka informacijos, kuri galėtų būti panaudota identifikuoti lankytojus kaip fizinius asmenis.


1. Slapukų paskirtis

Mes naudojame slapukus, kad geriau suprastume vartotojų (asmenų, kurie apsilankė mūsų svetainėje) poreikius ir galėtume suteikti jiems geresnes ir aktualesnes paslaugas, o taip dėl šių priežasčių:

 • Vidinis apskaitos tvarkymo
 • Produktų ir paslaugų tobulinimo
 • Svetainės saugumui, kad užtikrinanti saugų mūsų tinklalapio naudojimą ir saugią sąveiką su mūsų sistemomis

Be to, mes naudojame slapukus tam, kad užtikrintume geriausią vartotojo patirtį svetainėje ir rodytume jums aktualią reklamą. Slapukai yra naudojami „atsiminti“, kai kliento įrenginys pasiekia mūsų svetainę ir leidžia tinklalapio programoms individualiai reaguoti į klientą. Tinklalapio programų tikslas yra pritaikyti reikalingas operacijas kliento poreikiams renkant ir įsimenant informaciją apie kliento pageidavimus, kas jam patiko ir kas ne.


2. Slapukų rūšys

Žemiau yra švardinti pagrindiniai slapukai, kurie gali būti naudojami kai jūs apsilankote mūsų svetainėje.

 • „Session ID“ slapukas: leidžia mums sekti jūsų judėjimą per puslapius, kad pakartotinai neprašytų jūsų jau pateiktos informacijos. Šis slapukas leidžia greitai ir lengvai naršyti tinklalapio puslapius, nereikalaujant iš naujo autentifikuoti kiekvienos naujos lankomos srities.
 • „Load Balancer“ slapukas: šio tipo slapukai yra būtini norint užtikrinti, kad mūsų svetainė veiktų greitai ir efektyviai paskirstant apsilankymus į kelias skirtingas interneto tarnybines stotis. Šiuose slapukuose nėra asmeninės informacijos apie jus, jie naudojami išimtinai tik jūsų apsilankymo internetinėje svetainėje metu, taigi slapukas ištrinamas uždarius interneto naršyklę.
 • Partnerių (ang. Affiliate) slapukas: praneša mums, kad pasiekėte svetainę naudodami partnerio nuorodą ir padeda suteikti jums geresnę naudojimosi patirtį. Be to, tas pats rezultatas gali būti pasiektas naudojant unikalų URL identifikatorių (tekstas randamas gale internetinio adreso ir dažniausia prasideda su "?"), kai lankotės svetainėje pirmą kartą.
 • Būtinas saugumo slapukas: Siekdami užkirsti kelią neteisėtam priėjimui ar duomenų atskleidimui, įdiegėme tinkamas fizines, elektronines ir valdymo procedūras, kad apsaugotume ir saugotume internete renkamą informaciją (techninius duomenis, vietą ir geografinę vietą, skaitmeninius elgesio duomenis).


3. Trečiųjų šalių slapukai

Slapukus gali nustatyti ir trečiosios šalys. Tačiau nė viena iš šių trečiųjų šalių negali surinkti asmens duomenų, iš kurių jie galėtų identifikuoti jus kaip fizinį asmenį.

 • Duomenų rinkimas ir analizė: šie slapukai stebi, kaip lankytojai ir kokio tipo lankytojai naudojasi svetaine, taip siekdami patobulinti mūsų paslaugas. Pavyzdžiui, mes naudojame „Google Analytics“ ir „Salesforce DMP“ - populiarias analizės paslaugas, kurias teikia „Google“ ir „Salesforce“. Galite rasti daugiau informacijos apie šiuos slapukus ir kaip jie naudojami „Google“ arba „Salesforce“ svetainėse.
 • Reklamos stebėjimas: šie slapukai naudojami neasmeninei informacijai apie jūsų sąveiką su reklamomis kitose svetainėse rinkti prieš jums atvykstant į mūsų svetainę ir tam, kuriai reklamai pirmenybę teikia lankytojai. Ši informacija padeda mums pateikti reklaminius skelbimus, susijusius su kliento interesais ir nuostatomis, kontroliuoti, kiek kartų klientas mato nurodytą reklamą, ir įvertinti reklamos kampanijų efektyvumą. Pavyzdžiui, mes naudojame „Facebook“ pikselį - populiarią socialinio tinklo paslaugą, kurią teikia „Facebook“. Daugiau informacijos apie tai, kaip šie slapukai naudojami, galite rasti „Facebook“ privatumo svetainėje.
 • Sekimas per kelis įrenginius: šie slapukai naudojami neasmeninei informacijai apie vartotojo sąveiką su mūsų svetainėmis rinkti, kuri leidžia analizuoti vartotojų elgseną įvairiuose įrenginiuose ir leidžia pateikti reklamas ir pranešimus, susijusius su vartotojo interesais ir nuostatomis, kontroliuoti kiek kartų matote tam tikrą reklamą ir išmatuojate reklamos kampanijų efektyvumą. Pavyzdžiui, mes naudojame „Salesforce Mailchimp“ slapuką - populiarią CRM, analizės ir ryšių automatizavimo paslaugą, kurią teikia „Mailchimp“. Daugiau informacijos apie tai, kaip šie slapukai naudojami, galite rasti „Salesforce“ privatumo tinklalapyje.
 • Pakartotinis identifikavimas: šie slapukai leidžia mums rinkti anoniminę, neasmeninę informaciją apie tai, kaip vartotojai sąveikauja su mūsų svetaine ir reklama, bei susieti šią informaciją su mūsų duomenų baze. Šią informaciją mes naudojame daugiausia analizei, bet kartu ir tam, kad pateiktume reklamą, atitinkančią vartotojo interesus ir pageidavimus,kad kontroliuotume, kiek kartų jūs matote šią reklamą, ir kad įvertintume reklaminių kampanijų efektyvumą ir tinkamumą.
 • Tinklalapio testavimas: šie slapukai leidžia mums parodyti skirtingas to paties puslapio ar funkcijos versijas svetainėje ir po to sekti, kuri versija veikia geriausiai. Mes naudojame slapuką, kuris padeda nustatyti jums pačią tinkamiausią internetinės svetainės versiją. Konkretus variantas, kurį pamatysite, yra pasirinktas atsitiktinai ir per šį slapuką jokia asmeninė informacija nėra saugoma ar stebima.
 • Apsaugos priemonės: šie slapukai naudojami norint stebėti jūsų sąveiką ir naudojimąsi svetaine bei sekti galimą įtartiną elgesį. Šios veiklos ataskaitos sudaromos suvestiniu formatu ir  naudojama tik šios svetainės stebėjimo ir apsaugos tikslais, kad būtų užtikrintas saugus mūsų paslaugų naudojimas. Visais atvejais šie slapukai nesaugo jokios informacijos, leidžiančios jus identifikuoti kaip fizinį asmenį.

Sužinokite daugiau apie trečiąsias šalis, kurios gali naudoti slapukus mūsų svetainėje.


4. Slapukų valdymas

4.1. Slapukai ir jūsų sutikimas

Galite pasirinkti priimti ar atsisakyti daugelio mūsų svetainėje naudojamų slapukų. Kai kurie slapukai (ir kai kurie trečiųjų šalių slapukai) pagal įstatymus gali būti nenaudojami, nebent jūs sutikote su tuo. Kai pirmą kartą pasinaudosite mūsų svetaine ir programomis, prašysime jūsų sutikimo. Be to, jūs turite teisę pasiekti, modifikuoti ar ištrinti asmeninius duomenis, surinktus naudojant slapukus.

Slapukai ir interneto svetainės funkcionalumas

Kai kurie slapukai, tokie kaip būtini slapukai ir saugos slapukai (trečiųjų šalių slapukai), negali būti išjungti, nes jie yra būtini norint palaikyti tinkamą svetainės funkcionalumą ir yra saugumo priemonė, užtikrinanti jūsų  apsaugą naudojantis mūsų paslaugomis

Daugelis interneto naršyklių automatiškai sutinka su slapukų naudojimu. Tačiau jūs visada galite pakeisti savo naršyklės nustatymus.

Arba galite apsilankyti:

Šiose svetainėse yra išsami informacija, kaip atlikti specialius nustatymus įvairiose naršyklėse. Galite rasti informacijos apie tai, kaip ištrinti slapukus iš įrenginio (įskaitant tuos, kurie įvyko po šio apsilankymo), taip pat daugiau informacijos apie slapukus.

Atminkite, kad pakeitimai ar atsisakymas duoti sutikimą naudoti slapukus gali užkirsti kelią visapusiškai naudotis interneto svetaine.


5. Slapukų talpinimas

Konkretus saugojimo laikas priklauso nuo slapuko. Tačiau šis laikotarpis pradedamas skaičiuoti iš naujo kiekvieną kartą kai yra aplankoma svetainė.